Do Katowic prace turniejowe nadesłało dwanaście drużyn z następujących szkół:

-  VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu
-  Grupa Twórcza Quark z Pracowni Fizyki Pałacu Młodzieży w Katowicach
-  Zespół Szkół Nr 14 we Wrocławiu
-  Salezjański Zespół Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu

Do półfinałowych zawodów turniejowych, które odbędą się 14 marca w Pałacu Młodzieży w Katowicach, zostały zakwalifikowane cztery drużyny reprezentujące:
-  III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie
-  I Liceum Ogólnokształcące im Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
-  Grupę Twórczą Quark z Pracowni Fizyki Pałacu Młodzieży w Katowicach

Do Warszawy prace turniejowe nadesłało trzynaście drużyn z następujących szkół:

-   III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (2 drużyny)
-  I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
-  Liceum Ogólnokształcące nr 1 we Wrocławiu (2 drużyny)
-   Gimnazjum nr 2 i V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
-  "Słupską Szkołę Młodych Fizyków"

Do półfinałowych zawodów turniejowych, które odbędą się 9 marca w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, zostało zakwalifikowanych pięć drużyn reprezentujących:
-   III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
-  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku
-  Liceum Ogólnokształcące nr 1 we Wrocławiu

Wyniki - zawody półfinałowe

Warszawa, Instytut Fizyki PAN, 9 marca 2013 r.

Kolejność drużyn według zajętych miejsc:

I potyczka II potyczka Suma pkt.
1. XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie          48,9 51,0 99,9
2. III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni 39,3 49,3 88,6
3. Liceum Ogólnokształcące nr 1 we Wrocławiu 40,1 38,7 78,3
4. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku 39,7 38,6 78,3
5. XXXII LO im. Haliny Poświatowskiej w Łodzi 40,2 34,8 (75,0)

Do zawodów finałowych zakwalifikowano drużyny:
XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie,
III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

--------------------------------------------------

Katowice - Chorzów, Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, 14 marca 2013 r.

1. Grupa Twórcza Quark z Pracowni Fizyki Pałacu Młodzieży w Katowicach          50,2 51,2 101,4
2. I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju 36,0 40,0 76,0
3. I Liceum Ogólnokształcące im Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu 33,4 33,8 67,2
4. III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie 30,2 --- (30,2)

Grupy Twórczej Quark z Pracowni Fizyki Pałacu Młodzieży w Katowicach;
I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju

Przedmiotem zawodów finałowych, które odbędą się 27 kwietnia w Instytucie Fizyki PAN, będą zadania o numerach: 1, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 12, 17.

Wyniki – zawody finałowe

Warszawa, Instytut Fizyki PAN, 27 kwietnia 2013 r.

1. XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie 53,8 54,3 108,1
2. Grupa Twórcza "Quark" z Pałacu Młodzieży w Katowicach      56,1 47,9 104,0
3. III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni 45,1 46,2 91,3

Skład drużyn

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
Marcin Kalinowski (kapitan), Mateusz Dziwulski, Mateusz Eggink, Tomasz Schmidt, Jakub Supeł, Krzysztof Górka (zawodn. rez.),
opiekun: Łukasz Gładczuk

Grupa Twórcza "Quark", Pałac Młodzieży w Katowicach
Tomasz Tokarski (kapitan), Wojciech Grędel, Mariusz Nowak, Łukasz Perenc, Przemysław Słota, Bartosz Miera (zawodn. rez.),
opiekun: mgr Urszula Woźnikowska-Bezak

Ignacy Gawrysiak (kapitan), Stanisław Czmyr, Julia Lange, Nina Mazurewicz, Tomasz Ziemnicki, Paweł Stefanowski (zawodn. rez.),
opiekun: mgr Marta Mąkosa

I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju
Łukasz Kowalcze (kapitan), Adrian Luberda, Szymon Steczek, Anna Surówka, Patrycja Szklarz, Damian Niżnik (zawodn. rez.),
opiekun: mgr Beata Świder

Wyniki - turniej międzynarodowy

XXVI Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków odbył się w Tajpej na Tajwanie w dniach 24 – 31 lipca 2013 r. z udziałem drużyn z 26 krajów. Polskę reprezentowała w nim drużyna XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, która zdecydowanie zwyciężyła w Turnieju Młodych Fizyków 2013. Po pięciu "potyczkach selekcyjnych", w których uczestniczyły wszystkie drużyny, odbył się finał z udziałem trzech najlepszych. Były to drużyny Singapuru, Korei Płd. oraz Szwajcarii. Wszystkie one zostały nagrodzone złotym medalem i dyplomem pierwszego miejsca. Najlepsza w finale okazała się drużyna Singapuru, która otrzymała puchar zwycięzcy. Polska drużyna znalazła się na czwartej pozycji, co zgodnie z regulaminem Międzynarodowego Turnieju dało jej drugie miejsce i srebrny medal. Poza Polską takie same wyróżnienia zdobyły drużyny Słowacji, Nowej Zelandii, Brazylii i Austrii, które uplasowały się na pozycjach 5-8. Dalszym pięciu drużynom, reprezentującym Niemcy, Chiny, Szwecję, Bułgarię oraz Tajwan, przypadły w udziale dyplomy trzeciego miejsca i brązowe medale. Więcej informacji o XXVI Międzynarodowym Turnieju Młodych Fizyków można znaleźć na stronie http://iypt.tw.